Статті

Історія Києва

Київ - одне з найдавніших міст світу - з'явилося в епоху формування слов'янських народів. Через кілька столітті, ставши політичним центром могутньої держави середньовічної Європи - Київської Русі, він зіграв важливу роль у політичному та духовному житті російського, українського, білоруського та інших слов'янських народів, вніс великий внесок в світову цивілізацію.

Читати далі...

Києво-Печерська лавра

Києво-Печерська Лавра це унікальний монастирський комплекс, внесений ЮНЕСКО в список пам'ятників всесвітнього значення. Більше 43 мільйонів туристів з усіх кінців світу побувало на його території за час його існування. Комплекс включає в себе надземну частину (комплекс релігійних споруд) і підземну (печери) частини.

Читати далі...

Маріїнський палац

В середині 18 століття Київ займав невелику територію з населенням близько 30 000 чоловік. У 1744 році до Києва прибула імператриця Єлизавета (дочка Петра I), її зачарувало мальовничє древнє місто, побудований на високому правому березі Дніпра. Єлизавета прийняла рішення про спорудження палацу, як київської резиденції для імператорської сім'ї. Місце для будівництва палацу вона вибрала з видом на Дніпро недалеко від Печерської Лаври. У 1750 році почалося зведення палацу в стилі бароко, за проектом архітектора Бартоломео Растреллі, а спорудженням керував зодчий Іван Мічурін, його учень. В цьому ж році було освячено будівництво палацу. Будувався Маріїнський палац у Києві протягом п'яти років, а його обробка була закінчена вже при Катерині II.

Читати далі...

Софія Київська

"Софія Київська" - це заповідник, площа якого становить 5 гектарів, прекрасний ансамбль пам'яток українського зодчества XI-XVIII століть. Найціннішою спорудою заповідника є Софійський собор - всесвітній пам'ятник архітектури і монументального живопису XI століття. Київська Русь досягла вершини своєї могутності у часи правління князя Володимира Святославича (978-1015 рр..) і його сина Ярослава Мудрого (1019 - 1054 рр..).

Читати далі...